Logo

  مورفولین

  1. گروه تولیدی و بازرگانی شیمیایی دانشمند
  2. لیست محصولات
  3. انواع حلال
  4. مورفولین

  مورفولین یک ترکیب شیمیایی هتروسیکل می باشد. پتروشیمی دانشمند یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی و تولید کنندگان برتر کشور، آمادگی خود را جهت فروش مورفولین به شما عزیزان اعلام می نماید. به منظور خرید مورفولین می توانید با کارشناسان مجرب و فنی واحد فروش پتروشیمی دانشمند تماس حاصل فرمائید.

   

  مورفولین چیست

  مورفولین یک ترکیب شیمیایی فرار آلی است که دارای فرمول شیمیایی C4H9NO می باشد. این ترکیب شیمیایی دارای ویژگی های دو گروه عاملی آمین و اتر است. در واقع از نظر شیمیایی مورفولین یک آمینو اتر با پایداری شیمیایی محسوب می شود. به دلیل وجود آمین، مورفولین بازی است که اسید مزدوج آن مورفولینیوم می باشد. دانسیته مورفولین کمتر از آب است. مورفولین ترکیبی محلول در آب  است. قدرت حلالیت مورفولین به شدت بالاست، به طوری که خود حلال مناسبی برای بسیاری از ترکیبات آلی مانند رزین، رنگ، واکس و غیره ... می باشد. مورفولین در متانول، بنزن، آستون، اتر، پنتان، اتانول، تتراکلرید کربن، پروپیلن گلایکول و سایر حلال های آلی به راحتی حل می شود.

  بخار مورفولین توانایی تشکیل یک مخلوط انفجاری با هوا را دارد. این ماده هنگام واکنش با اسید معدنی، نمک ایجاد می کند و می تواند با اسید آلی واکنش دهد تا نمک یا آمید تولید کند. به طور کلی مورفولین به عنوان آمین خنثی کننده در نظر گرفته می شود.

   

  مورفولین چیست

   

  عملکرد مورفولین

  عملکرد این ماده به گونه ای است که بخش اتری آن معمولا غیر فعال است و بیشترین واکنش های مورفولین شامل بخش آمینی آن می باشد. به دلیل داشتن گروه عاملی آمین، مورفولین دارای خاصیت بازی است و به علت داشتن H+ خاصیت اسیدی دارد.

   

  مشخصات فنی مورفولین

  نام محصول مورفولین
  فرمول شیمیایی مورفولین C4H9NO
  جرم مولکولی مورفولین g/mol 87.1
  شکل ظاهری مایع بی رنگ
  بو بویی مشابه ماهی
  نقطه اشتعال F 100
  نقطه جوش cثابت نمی باشد.
  حلالیت محلول در آب
  چگالی 1.007 g/cm3

   

  تولید مورفولین

  مورفولین با اسید هیدروکلریک خنثی می شود و نمک مورفولینیم کلرید را تولید می کند. سنتز مورفولین صنعتی با استفاده از هیدراته شدن دی اتانول آمین با اسید سولفوریک امکانپذیر می باشد.

  همچنین مورفولین با واکنش کاتالیزوری فاز گاز دی اکسان و آمونیاک نیز تهیه می گردد. این ماده را می توان با استفاده از دی اتیلن گلیکول و آمونیاک در حضور فشار و کاتالیزور تهیه کرد.

   

  مورفولین صنعتی

   

  انواع مورفولین

  مورفولین به طور گسترده ای در سنتز آلی مصرف می شود. و اگر بخواهیم انواع آن را بررسی کنیم می بینیم که در دو گرید صنعتی و خوراکی وجود دارد.

  • گرید خوراکی مورفولین: مورفولین خوراکی دارای مجوز FDA از سازمان غذا و دارو برای پوشش میوه و سبزیجات و غیره... می باشد. از مورفولین خوراکی در صنایع غذایی به عنوان یکی از افزودنی ها برای حذف آلودگی از دیگ بخار استفاده می شود.
  • گرید صنعتی مورفولین: مورفولین صنعتی در تولید انواع مواد شیمیایی نظیر آنتی اسکالانت و بایوساید و ضد خوردگی وسایر محصولات شیمیایی استفاده می شود.

   

  ساختار مورفولین

   

  کاربرد مورفولین

  به طور کلی مورفولین یک افزودنی است که در غلظت ppm برای تنظیم pH در سوخت های فسیلی و سیستم های دیگ بخار نیروگاه هسته ای و انواع بویلیرها استفاده می شود. به علت هماهنگی نوسان مورفولین با آب، هنگامی که آن را به آب اضافه می کنند، غلظت آن در هر دو فاز آب و بخار توزیع می شود. در نهایت تنظیم pH با استفاده از مورفولین در سراسر کارخانه بخار به منظور حفاظت از خوردگی صورت می پذیرد.

  1. از جمله کاربردهای مورفولین در علم پزشکی و داروسازی می توان به موارد ضد درد، بیهوشی موضعی، آرام بخش، تحریک کننده های تنفسی و عروقی و ساخت انواع دارو اشاره کرد.
  2. در فرآیند تولید سورفکتانت ها، سفید کننده های اپوکسی، لاستیک، آفت کش ها، رنگ ها، پوشش ها، سایر صنایع نیز از مورفولین به عنوان یکی از مواد افزودنی استفاده می شود.
  3. مورفلین اسید اکریلیک، نوعی مونومر محلول در آب است، که پس از پلیمریزاسیون، همچنان به صورت محلول در آب باقی می ماند. بنابراین می توان برای اصلاح پلیمرهای آبی از مورفولین استفاده کرد. علاوه بر این، مورفولین اکریلیک به عنوان یک رقیق کننده واکنشی برای رزین های UV استفاده می شود.
  4. در بازگشت بخار مبرد خطوط سیستم های دیگ بخار، به منظور مبارزه با خوردگی اسید کربنیک، از مورفولین استفاده می شود. از بخارات مورفولین به منظور حفاظت در برابر خوردگی و تبخیر گازهای اسیدی، از سطح نقره و سایر فلزات مانند دی اکسید گوگرد و سولفید هیدروژن استفاده می شوند.
  5. مورفولین به عنوان آمین جهت شست و شوی گوگرد آلی در مخلوط نفت آمین و همچنین به منظور تصفیه استیلن و الفین‌های خاص مورد مصرف قرار می‌گیرد.
  6. به عنوان یک جزء در قارچ کش ها و آفت کش های کشاورزی به منظور حذف میکروبی کاربرد دارد.
  7. مورفولین در روش های مختلف تصفیه آب نیز کاربرد دارد.
  8. از مورفولین در صنایع شوینده به عنوان یک مهار کننده خوردگی نیز استفاده می شود.
  9. به عنوان امولسیفایر در تولید واکس، موم و پولیش از مشتقات اسید چرب مورفولین استفاده می شود.
  10. در صنعت کشاورزی به عنوان محافظ و پوشش میوه ها در برابر حشرات و آلودگی قارچی کاربرد دارد.
  11. به عنوان یک ماده شیمیایی پرکاربرد در فرآیند جداسازی مواد مختلف مصرف می شود.
  12. در تولید مواد شیمیایی لاستیکی و روشن کننده های نوری مورفولین مصرف می شود. در واقع به عنوان واسطه در تولید شتاب دهنده‌های مورد استفاده در صنایع لاستیک سازی می باشد.
  13. در روند تولید متانول نیز از مورفولین استفاده می کنند.
  14. از مشتقات مورفولین در صنعت داروسازی به عنوان یکی از مواد اولیه یا پایه بایوساید و انواع ضد عفونی کننده ها
  15.  نیز استفاده می شود.
  16. به عنوان کاتالیست در فرآیند کندانسیون آلدهیدها و کتون‌ها مصرف می شود، که این فرآیند شامل گروه متیل و یا متیلن فعال است.
  17. به عنوان آنتی اکسیدان در ساخت و تولید انواع روغن های روانکار استفاده می شود.
  18. در صنایع نساجی برای ساخت روغن پارچه، مورفولین کاربرد دارد.
  19. همچنین به عنوان سنسور دما برای مهار پلیمریزاسیون استفاده می شود. مورفولین برای ایجاد رنگ کاربرد دارد.
  20. مورفولین با اسیدهای چرب منجر به تولید ترکیبات صابونی با خواص امولسیون کننده می‌گردد. 

  تولید کننده مورفولین همواره در صدد تولید مورفولین با کیفیت مرغوب برای جلب رضایت شما مشتریان گرامی می باشد.

   

  لیست قیمت مورفولین

  ردیف نام محصول قیمت
  1 قیمت مورفولین صنعتی در حال بروز رسانی

   

  فرم ارسال نظر

  پاسخ دادن به :

  امتیار خود را ثبت کنید

  در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
  اعتبارسنجی فرم موفق بود!
  نظرات کاربران