Logo

  ایزوتیازولین

  1. گروه تولیدی و بازرگانی شیمیایی دانشمند
  2. لیست محصولات
  3. انواع بایوساید
  4. ایزوتیازولین

  ایزوتیازولین چیست

  اهمیت ایزوتیازول و ترکیبات حاوی هسته ایزوتیازول طی چند سال اخیر در حال افزایش است. ایزوتیازولین یک ترکییب شیمیایی آلی حاوی حلقه هتروسیکل است. این ماده به علت داشتن فعالیت باکتریواستاتیک و قارچ استاتیک، به عنوان بایوساید مصرف می گردد.

  این ماده شیمیایی ضد میکربی است و برای کنترل باکتری ها، قارچ ها و جلبک های تشکیل دهنده لجن در سیستم های خنک کننده آب و فاضلاب و کاغذ سازی، سیستم های استخراج نفت و دیگر موارد صنعتی کاربرد دارد. هدف از استفاده از این ماده در محصولات بهداشتی و آرایشی، مهار فعالیت های میکروبی است که می تواند محصول را تا قبل از تاریخ انقضاء نگهداری کند.

  پایداری آن در pH  بالاتر از 8، یعنی محیط های قلیایی، کاهش می یابد. با این حال، در غلظت های خیلی کم بسیار موثر است. این ماده طیف گسترده ای از فعالیت را داراست. محلول در آب است و با سورفاکتانت های غیر یونی سازگار است.

  به نوع میکس یا مخلوط آن، کیتون گفته می شود که عمده کاربرد آن در صنعت آرایشی و بهداشتی است.

   

  ایزوتیازولین

   

  تولید ایزوتیازولین

  اولین بار این ماده در دهه 1960 کشف شده است. این هتروسیکل ساده به تنهایی کارایی نداشته اما مشتقات آن مانند: متیل کلروایزوتیازولینون دارای کاربردهای گسترده ای هستند. ایزوتیازولین نوعی بایوساید یا گندزداست که معمولا از آن برای از بین بردن و کنترل باکتری ها، قارچ ها، کپک ها و میکروب های مضر استفاده می شود. کمپلکس ایزوتیازولین از برهم کنش شیمیایی ترکیباتی مانند متیل ایزوتیازولینون و متیل کلروایزوتیازولینون تولید می شود.

  ایزوتیازولینون ها به طور معمول در مقیاس صنعتی با بسته شدن حلقه مشتقات 3-سولفانیل پروپان آمید تهیه می شوند. یکی دیگر از روش های تولید ایزوتیازولین از طریق اسید آکریلییک می باشد.

  تولید ایزوتیازولین

  بسته شدن حلقه شامل تبدیل گروه تیول به یک گونه واکنش پذیر است که توسط مرکز نیتروژن مورد حمله هسته ای قرار می گیرد. این به طور معمول شامل کلرزنی یا اکسیداسیون 3-سولفانیل پروپان آمید به دی سولفید مربوطه است. این شرایط واکنش همچنین حلقه ایزوتیازولیدین میانی را اکسید می کند تا محصول موردنظر به دست آید.

  قیمت ایزوتیازولین

   

  متیل ایزوتیازولین 2methyl-4-isothiazolin-3-one چیست

  هنگامی که یک استخلاف متیل به خانواده آمیدهای حلقوی ایزوتیازولین افزوده می شود، ماده متیل ایزوتیازولین MIT یا MI  تولید می گردد. این ماده هتروسیکل یک حلقه 5 عضوی دارای یک اتم نیتروژن، گوگرد و گروه کربونیل می باشد.

   

  متیل کلروایزوتیازولینون (5-chloro-2-methyl-4-isothiazolin-3-one)چیست

  این ماده برای اولین بار در دهه 1970 در مواد آرایشی استفاده شد. هنگامی که یک استخلاف متیل و استخلاف هالوژنی کلر به خانواده آمیدهای حلقوی ایزوتیازولین، ماده متیل کلروایزوتیازولینون یا MCIT تولید می گردد. این محصول را با نام تجاری کیتون سی جی kathon CG)) نیز می شناسند. متیل کلروایزوتیازازولینون ممکن است در ترکیب با سایر مواد نگهدارنده از جمله اتیل پارابن، بنزالکونیوم کلراید و برونوپل استفاده شود.

   

  مکانیزم عملکرد ایزوتیازولین

  ایزوتیازولون و مشتقات آن از یک مکانیسم دو مرحله ای استفاده می کنند که شامل مهار سریع (دقیقه ای) رشد و متابولیسم، و به دنبال آن آسیب غیرقابل برگشت سلول و در نتیجه از دست دادن سلول (ساعتی) است. سلول ها با اختلال در مسیرهای متابولیکی مربوط به آنزیم های دهیدروژناز مهار می شوند. عملکردهای مهم فیزیولوژیکی از جمله رشد، تنفس (مصرف اکسیژن) و تولید انرژی (سنتز) به سرعت در میکروب ها مهار می شوند. که باعث مرگ سلولی در نتیجه تخریب تیول های پروتئین و تولید رادیکال های آزاد است. میزان کشتار ممکن است توسط مواد کمکی مختلف از جمله سورفاکتانت ها افزایش پیدا کند. این مکانیسم منحصر به فرد منجر به طیف وسیعی از فعالیت، سطح کم استفاده و دشواری در دستیابی به مقاومت شود.

   

  خرید ایزوتیازولین

   

  جدول مشخصات فنی ایزوتیازولین

  نام محصول

  ایزوتیازولین

  شکل ظاهری

  مایع شفاف مایل به سبز روشن

  فرمول شیمیایی ایزوتیازولین

  C3H3NOS

  جرم مولکولی

  g/mol 101.127

  نقطه جوش

  86.33 °C

  حلالیت در آب

  کاملا محلول در آب

  دانسیته در دمای 25 درجه سانتی گراد

  0.990 الی 1.100

   

  کاربرد ایزوتیازولین

  این محصول در صنایع مختلف کاربردهای گسترده ای دارد که می توان به چندین مورد آن اشاره کرد:

  • صنعت آرایشی و بهداشتی به عنوان نگه دارنده
  • داروسازی برای تولید داروهای ضد افسردگی
  • مواد شیمیایی زراعی
  • تصفیه آب و فاضلاب
  • تولید رنگ های امولسیونی
  • لاک های چوبی
  • تولید چسب ها
  • صنعت چرم سازی (چرم طبیعی و مصنوعی)
  • تولید محصولات مراقبت شخصی (مانند شامپو)
  • تولید دترجنت (مواد شوینده مانند پاک کننده های خانگی)
  • در تولید آنتی باکتریال صنعت تراشکاری
  • مایعات فلزکاری
  • سیستم های آب خنک کننده (برج های خنک کننده)
  • مخازن زخیره سوخت
  • کاغذسازی (سیستم های آب خمیر کاغذ)
  • سیستم های استخراج روغن
  • نگهداری چوب
  • مصالح ساختمانی مانند چسب، رنگ، رزین، امولسیون
  • جایگزین فرمالدئید

   

  لیست قیمت ایزوتیازولین

  ردیف نام محصول قیمت
  1 ایزوتیازولین در حال بروز رسانی
  2 ایزوتیازولین 1.5 درصد در حال بروز رسانی

   

  ایزوتیازولین
  فرم ارسال نظر

  پاسخ دادن به :

  امتیار خود را ثبت کنید

  در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
  اعتبارسنجی فرم موفق بود!
  نظرات کاربران