Logo

  اسید استئاریک

  1. گروه تولیدی و بازرگانی شیمیایی دانشمند
  2. لیست محصولات
  3. صنعت آرایشی
  4. اسید استئاریک
  اسید استئاریک

  اسید استئاریک چیست

  اسید استئاریک به عنوان یک ماده ای که در ساخت شمع، پلاستیک، مکمل های غذایی، پاستیل های روغنی و مواد آرایشی، و همچنین برای نرم کردن لاستیک، بسیار نافع و سود بخش است. شایان ذکر است که از این ماده برای سخت کردن صابون ها و اللخصوص صابون هایی که با روغن نباتی درست می شوند نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

  شرکت بازرگانی دانشمند، تولید کننده و بازرگانی مواد اولیه شیمیایی، ارائه دهنده اسید استئاریک. برای استعلام قیمت با یکی از شماره های شرکت تماس بگیرید.

  همچنین اسید استئاریک به عنوان یک ترکیب جداکننده، در زمان ساخت گچ های ریخته گری از یک قطعه قالب گچی و یا از آشغال و پسماندهٔ قالب استفاده می گردد، و نیز در هنگامی که قالبی با استفاده از یک خاک رس جلا داده شدهٔ اصلی ساخته می شود. در این مورد، پودر اسید استئاریک در آب حل شده شده و از محلول بدست آمده بر روی سطحی که باید از قالب ریخته گری جدا شود، کشیده می شود. واکنش این ترکیب با کلسیم موجود در گچ، به شکل گیری یک لایه نازک از استئارات کلسیم دچار شده که به صورت یک عامل رها شونده اجرا می کند.

   

  کاربرد های اسید استئاریک

  استرهای اسید استئاریک با اتیلن گلیکول، گلیکول استئارات و گلیکول دی استئارات، برای به وجود آمدن حالتی مروارید گونه در شامپوها، صابون ها، و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی کاربرد داشته و استفاده می شود. این مواد به محصولاتی که توضیح دادیم، در هنگامی که به صورت مذاب است، اضافه شده و به آن ها می گذارند که تحت شرایط کنترل شده کریستالیزه یا متبلور بشوند.

  در آتشکاری یا کارهای مرتبط به آتش، اسید استئاریک بیشتر برای پوشاندن به وسیله پودرهای فلزی که شامل آلومینیم و آهن مورد استفاده می شود. این فرایند ازراه جلوگیری از اکسیداسیون، می گذارند که ترکیب بدست آمده برای مدت زمان طولانی تری ذخیره شود.

  اسید استئاریک همراه با قند (شکر) ساده یا به همراهی شربت ذرت به عنوان یک سخت کننده در آب نبات ها استفاده می شود.(مانند آب نباتهای حاوی ویتامین C که در درمان علایم سرماخوردگی و بیماری های دیگر مورد استفاده هستند)

  اسید استئاریک همراه روی و به عنوان استئارات روی، به صورت پودر باد زننده یا آهار زننده بر روی انواع کارت استفاده می شود، تا منتقل شدن و جنبش کارت ها به راحتی صورت گیرد.

  اسید استئاریک یکی از معمولترین و پرکاربردترین لوبریکان ها یا روان کننده ها در طی تزریق به قالب و تحت فشار قرار دادن پودرهای سرامیکی می باشد

  اسید استئاریک از جمله اسیدهای چرب غیر اشباع و غیر سمی می باشد که دارای زنجیر طولانی است.

  از اسید استئاریک با غلظت های پایین در صنایع غذایی استفاده می گردد.هنگان تولید اسید استئاریک، روغن و چربی در آن را گرم می کنند و تحت فشار می گذارند. اما بدانید این نوع چربی در بسیاری از چربی ها و روغن های گیاهی و حیوانی وجود دارد، اما معمولا میزان این نوع چربی در چربی های حیوانی به مراتب بیشتر از چربی های نباتی است.

  اسید استئاریک بعنوان مانع روی فیلم نیز تولید می شود؛ با افزودن این ماده به سطح فیلم، دقت اجزای مکانیکی آن افزایش می یابد و از تغییر خواص سطحی آن جلوگیری می شود، در نتیجه گسترش یا خزش آن کاهش می یابد.

   

  اسید استئاریک

   

  موارد استفاده اسید استئاریک

  اسید استئاریک کاربردهای زیادی دارد که به بعضی از آن ها قبلا اشاره کردیم. اما بدانید اسید استئاریک بطور طبیعی در آووکادو و خاک شیر مجود دارد. این ماده در تولید محصولات مراقبت از مو و سایر محصولات بهداشتی بکار میرود. از طریق ترکیب اسید استئاریک با روغن کرچک ماده ای به وجود می آید که برای نرم کردن پارچه بکار برده می شود. از دیگر موارد استفاده و کاربردهای اسید استئاریک که شامل موار زیر میگردد

  • تولید پلاستیک
  • نرم کننده لاستیک
  • تولید مواد آرایشی و بهداشتی
  • سفت کردن آب نبات های درمانی (به طور مثال از اسید استئاریک در تولید آب نبات های حاوی ویتامین سی جهت درمان سرماخوردگی استفاده می شود)
  • تولید وسایل آتش بازی
  • تولید شمع
  • سخت کردن صابون ها
  • پوشش کارت های اعتباری
  • تولید روان کننده
  • پوشش پودرهای فلزی
  • جلوگیری از اکسید شدن فلزات
  • سیستم های رهایش دارو
  • کپسول های آتشنشانی
  • سخت کننده قند، شکر، شربت ها و آب نبات ها

   

  نحوه تولید اسید استئاریک

  اسید استئاریک از طریق اضافه کردن اسید به چربی های حیوانی و آب در دما و فشار بالا به وجود می آید و این فرآیند منجر به هیدرولیز تری گلیسیریدها می شود. همچنین، اسید استئاریک قادر است از طریق هیدروژنه کردن برخی روغن های گیاهی اشباع نشده تولید شود. اگرچه اسید استئاریک خالص به صورت جدا وجود دارد، اما اسید استئاریک معمولا ترکیبی از اسید استئاریک و اسید پالمیتیک است.

  فرم ارسال نظر

  پاسخ دادن به :

  امتیار خود را ثبت کنید

  در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
  اعتبارسنجی فرم موفق بود!
  نظرات کاربران